מרץ 3, 2022 מאת admin כבוי

רישום סימן מסחרי

אין כל ספק, כי כל ארגון, חברה או בית עסק עבדו קשה ליצירת המוניטין שלהם, ולבחירה של מוצרי הדגל שלהם, המותגים שלהם. ובשל כל זאת, לא מן הראוי שתשכילו להגן עליהם? אי אפשר להזכיר את הביטוי – רישום סימן מסחרי מבלי להבין, כי מדובר אודות הכלי השיווקי הכי נדרש ויוקרתי של בתי עסקים, אשר עשוי לסייע לכם במהלך הדרך העסקית. לרוב, ככל שיותר תצליחו, באופן הזה הסימן המסחרי שלכם ילווה בערך יותר מרובה. הרישום של הסימן המסחרי, בין השאר, ימקם את השירותים או את המוצרים שלכם במעלה השוק, יגן על המוניטין שיצרתם לעצמכם, או לחלופין יגן על זהות העסקית שלכם. אך לא בכך מתמצים הדברים, על מנת להבין יותר טוב את התחום של רישום הסימן המסחרי, מומלץ שתקראו לעומק למן פתיחת המאמר הזה ועד לסיומו.

למה עליכם להימנע מלנסות לגזול ממי שביצע כבר רישום סימן מסחרי?

במידה ואתם מתחילים בשיווק, כמו גם בקידום של השירותים או של המוצרים הממותגים שלכם, תוך כדי כך שאתם מפרים את הזכויות של מי שהקפיד לבצע רישום סימן מסחרי, ואתם פוגעים בסימן המסחרי הרשום של צד ג', הדבר עלול לסבך אתכם בצרות אמתיות, יקרות ערך, שיגבו מכם זמן יקר. תרחישים בעייתיים שכאלו עשויים לדרדר את ההיתכנות של פיתוח השירותים או של פיתוח המוצרים שלכם בטרם שהם "יראו אור יום". המצב מחריף שבעתיים, כאשר תפרו את הסימן המסחרי ותהיו נחשפים מאוד להליכים של צווי מניעה, על מנת למתג שוב לגמרי את הלוגו או את שם החברה שלכם, ליהנות מרווחים או לספק שירותים או מוצרים פוגעניים, ותצטרכו לשאת בחבות שיפוי נרחבת למדי.

מדוע כדאי לבחור בפרוצדורה של רישום סימן מסחרי?

כדאי מאוד לבחור בהליך של רישום סימן מסחרי, משום שהוא עשוי לסייע לכם בקבלה של זכויות בלעדיות בעבור מכירה של הסימן המסחרי, שימוש, זיכיון או רישיון. כמו כן, הרישום של הסימן המסחרי יש בכוחו כדי להוכיח את הזכויות החוקיות שלכם לשימוש בסימן המסחרי, שמאפשרות לכם את השימוש בסמל ®, ביכולתו למנוע מן המתחרים שלכם לעשות שימוש בסימן זהה או גם באותו הסימן. והן להימנע מהסתמכות על הזכויות המוגנות בחוק שעשויות להיות קשות בהגנה עליהן, וכולי.